מטפלת סיעודית פרטית - עובדת זרה סיעודית - סיעוד אקספרס
שרותי סיעוד מקצועיים - 1-700-552050
סיעוד אקספרס - 1-700-552050

הודעה חשובה לכלל לקוחותינו בדבר נוהל חדש להארכת ויזות עבודה לעובדים זרים בענף הסיעוד:

החל מחודש אוגוסט 2014, רשות האוכלוסין וההגירה שינתה את הליך הארכת ויזות לעובדים זרים בענף הסיעוד.
על פי הנוהל החדש הארכת אשרת עבודה (ויזה) מתבצע דרך הלשכות הפרטיות, כלומר דרך סיעוד אקספרס.
משמעות הדבר שאין צורך שהמעסיק/ה או המטפל/ת יגיעו לסניפי משרד הפנים כדי לחדש את הויזה.
הליך הארכות הויזות מצבצע דרך סיעוד אקספרס באמצעות דואר אלקטרוני.

איך זה עובד?
לשכתנו תשלח את הבקשות להארכת הויזות למרכז הארכות של רשות האוכלוסין באמצעות אי מייל, הם מאריכים את הויזות, שולחים את הויזות בצורת מדבקות בדואר רשום למשרדים שלנו, ואנחנו מטביעים את מדבקת הויזה המעודכנת בדרכון של המטפל/ת.

הליך זה לוקח לפחות 4 שבועות, לכן אנחנו מקדימים את הארכות הויזות כדי למנוע מהמטפל/ת שלכם להסתובב ללא ויזה בתוקף.

הליך של הוצאת ויזה זמנית לצורך נסיעה לחופשת מולדת (ריאנטרי ויזה), תמשיך להתבצע דרך הסניפים של משרד הפנים.

עם זאת, על פי הנוהל החדש, במקרה שבכוונת המטפל/ת לתכנן חופשת מולדת, חייב שיהיה לו/ה לפחות 3 חודשים ויזה בדרכון. במקרה שיש לו/לה פחות מזה, יהיה עליו/ה לבצע הליך של חידוש ויזה דרכנו לפחות חודש לפני מועד תכנון הנסיעה.
אנא הודיעו זאת למטפל/ת שלכם.
בכל שאלה לגבי הליך זה, אנא פנו למשרדנו.
טלפון: 1-700-55-20-50, 074-7130720
בפקס: 09-9575339
באי מייל: siudexpress@gmail.com

סיעוד בשפה שלך
טורקית
פרסית
בוכרית
עובדים זרים לסיעוד - המדריך:
התקשרו לפרטים נוספים:
1-700-552050

מטפלת סיעודית לקשישים

בישראל חיים הרבה מאוד קשישים, ובהם גם רבים שעברו מזמן את גיל הפנסיה. חלק מאותם הקשישים נמצאים במצב גופני ונפשי טוב והם מוגדרים כעצמאיים. לעומת זאת, ישנם גם רבים אחרים שמצבם הגופני או הנפשי מקשה עליהם לבצע פעולות שונות, חלקן בסיסיות.

בשורות הבאות נסביר על המשמעות של המצב הסיעודי, ומה ניתן לעשות כדי לקבל מטפלת סיעודית לקשישים. בנוסף, נראה כיצד נכנס לתמונה המוסד לביטוח לאומי.

אפיון התפקוד

לפני שנדבר על אפשרויות שונות לקבלת עזרה סיעודית ראוי להתחיל עם כמה מילים אודות השאלה החשובה – מהו בכלל מצב סיעודי.

מצב סיעודי מתאר מגוון רחב מאוד של מצבים שבהם אדם (לרוב קשיש, אך לא בהכרח) מתקשה בביצוע פעולות מסוימות, שגרתיות. את מצבו של האדם קובעים על ידי בדיקה של תפקוד, לרוב בסביבה הטבעית – בבית. במהלך הבדיקה או לאחריה ממלאים דוח מסודר שבו מציינים אודות פעולות שונות את היכולת לביצוע הפעולה. האם היא גבוהה, בינונית, נמוכה וכדומה.

בדיקת התפקוד מתייחסת לפעולות מרכזיות כמו היכולת לקום ממצב של ישיבה לעמידה, היכולת להתפשט ולהתלבש באופן עצמאי, היכולת לאכול לבד, להתקלח, לדאוג להיגיינה יום יומית ועוד. בסוף התהליך יודעים האם הקשיש אכן זקוק לעזרה מסוג כלשהו, באיזה היקף ולצורך אילו פעולות.

קבלת עזרה

אחרי שמאפיינים את מצבו של הקשיש מבחינת יכולת תפקוד קובעים את הזכאות שלו לקבלת עזרה בתמיכת הרשויות המוסמכות. על פי רוב, הדבר הראשון שכדאי לבדוק הוא את הזכויות מבחינת ביטוח לאומי. גם הסקירה עצמה תתבצע לרוב בתאום עם ביטוח לאומי והם אלו שיחליטו האם ישנה זכאות לגמלת סיעוד ולזכויות נוספות.

כדאי לדעת שגם כאשר העזרה הסיעודית ניתנת על ידי חברות פרטיות לחלוטין, יש משמעות לזכאות בביטוח לאומי. לעיתים, המימון נעשה רובו ככולו מכספי מוסד זה ולעיתים מתקבל החזר מסוים, אך חשוב כשלעצמו. בין אם מדובר בטיפול סיעודי יום יומי ובין אם מדובר בעזרה חלקית, של מספר שעות בכל פעם, יש בכך כדי להקל מאוד על הקשיש עצמו ועל בני המשפחה הקרובה.

 

מטפלת סיעודית פרטית

היא למעשה מטפלת שבאה לעזור לאנשים מוגבלים, המתקשים לבצע את משימותיהן היומיומיות, עקב תחלואה או מוגבלות. ההחלטה על שכירת מטפלת סיעודית ליקיריכם לעולם אינה פשוטה, בין אם מדובר בהורים קשישים ובין אם מדובר בבן משפחה מוגבל אחר שזקוק לטיפול סיעודי צמוד. לצערנו קצב החיים הטובעני והמסחרר בעידן המודרני, מחייב אותנו לנהל לו"ז צפוף ונושא בחובו מטלות רבות, שמונעות מאיתנו לטפל בקרובינו באופן עצמאי. נוסף על כך אין זה נדיר כי צרכיהם הרפואיים של אנשים סיעודיים דורשים מקצועיות וידע, שלי כאדם ממוצע אין.

כיצד שוכרים מטפלת סיעודית?

מטפלת סיעודית ניתן לשכור באופן עצמאי, כמו כן במקרים מסוימים, מאפשר גם הביטוח הלאומי לקבל מטפלת סיעודית למועדים קצרים של 10 שעות שבועיות ועד 60 ימים. בעקבות התנהלות פורמאלית ואיטית מצד מוסד זה, רבים נוהגים לשכור מטפלת סיעודית באופן עצמאי, עד לקבל אישור מימון של ביטוח לאומי.

 ביקורה הראשון של מטפלת סיעודית בבית הקשיש

במידה ואושרה עזרה של מטפלת סיעודית על ידי ביטוח לאומי, פעמים רבות תישלח אחות סיעודית לביתכם וזו תחשב כעובדת ביטוח לאומי. במקרים כנ"ל מומלץ מאוד כי במהלך הביקור הראשון יהיה נוכח בן משפחה, שמכיר את מצבו של הקשיש. כמו כן חשוב מאוד לבקש לראות את תעודת "עובד ביטוח לאומי" של האחות. גם במקרים בהם מטפלת סיעודית נשכרת באופן פרטי, קיימת חשיבות רבה לנוכחות קרוב משפחה או חבר, שמודעים למצבו של הקשיש וכן לצרכיו הפרטניים. הדרכה מפורטת של מטפלת סיעודית, תוכל למנוע אי נעימויות וחוסר נוחות רב מצד המטופל, אך יש להימנע מלהקשות על המטפלת לבצע כהלכה את תפקידה.

 חשיבותו של הסיעוד

בנוסף ליתרונותיו הברורים מאליהם של ליווי קשישים ומוגברים על ידי מטפלת סיעודית, קיימים מחקרים רבים לפיהם קיימת הידרדרות מועטה יותר במצבם הפיזי והנפשי של אלו, כתוצאה מקבלת טיפול סיעודי מקצועי וכתוצאה מהחברה האנושית לה זוכה המטופל. יש להבין כי על אף שתפקידה של מטפלת סיעודית נחשב לטיפול פיזי, הוא משולב באופן טבעי בתמיכה פסיכולוגית מסוימת, שכן בלעדיה יתקשה המטופל להתרגל לנוכחות המטפלת ובו בזמן תתקשה מטפלת סיעודית לשמור על אפקטיביות בטיפול (חלק גדול מכך נובע במצבים בהם המטופל מתנגד תחילה לנוכחותה של מטפל זר).

טיפים לבחירת מטפלת סיעודית פרטית

ראיינו את המטפלת בפעמים הראשונות ושאלו אותה כל דבר שעשוי להיראות לכם קונקרטי: כמה ניסיון יש לה במקצוע ? האם יצא לה בעבר לעבוד עם אנשים בעלי מוגבלויות דומות ? האם היא עובדת כעת עם אנשים נוספים ? וכיו"ב. תשובות לשאלות אלו יסייעו לכם להתאים טוב יותר מטפלת סיעודית לצרכיכם האינדיבידואליים. שאילת המטפלת לגבי דרכי הטיפול הטובות ביותר תוכל גם להוכיח בפניכם את מקצועיותה וגם לסייע לכם לטפל בבן המשפחה במידה ותאלצו לעשות כך ביום מן הימים.