מטפלת סיעודית לקשישים - עזרה סיעודית - סיעוד אקספרס
שרותי סיעוד מקצועיים - 1-700-552050
סיעוד אקספרס - 1-700-552050

הודעה חשובה לכלל לקוחותינו בדבר נוהל חדש להארכת ויזות עבודה לעובדים זרים בענף הסיעוד:

החל מחודש אוגוסט 2014, רשות האוכלוסין וההגירה שינתה את הליך הארכת ויזות לעובדים זרים בענף הסיעוד.
על פי הנוהל החדש הארכת אשרת עבודה (ויזה) מתבצע דרך הלשכות הפרטיות, כלומר דרך סיעוד אקספרס.
משמעות הדבר שאין צורך שהמעסיק/ה או המטפל/ת יגיעו לסניפי משרד הפנים כדי לחדש את הויזה.
הליך הארכות הויזות מצבצע דרך סיעוד אקספרס באמצעות דואר אלקטרוני.

איך זה עובד?
לשכתנו תשלח את הבקשות להארכת הויזות למרכז הארכות של רשות האוכלוסין באמצעות אי מייל, הם מאריכים את הויזות, שולחים את הויזות בצורת מדבקות בדואר רשום למשרדים שלנו, ואנחנו מטביעים את מדבקת הויזה המעודכנת בדרכון של המטפל/ת.

הליך זה לוקח לפחות 4 שבועות, לכן אנחנו מקדימים את הארכות הויזות כדי למנוע מהמטפל/ת שלכם להסתובב ללא ויזה בתוקף.

הליך של הוצאת ויזה זמנית לצורך נסיעה לחופשת מולדת (ריאנטרי ויזה), תמשיך להתבצע דרך הסניפים של משרד הפנים.

עם זאת, על פי הנוהל החדש, במקרה שבכוונת המטפל/ת לתכנן חופשת מולדת, חייב שיהיה לו/ה לפחות 3 חודשים ויזה בדרכון. במקרה שיש לו/לה פחות מזה, יהיה עליו/ה לבצע הליך של חידוש ויזה דרכנו לפחות חודש לפני מועד תכנון הנסיעה.
אנא הודיעו זאת למטפל/ת שלכם.
בכל שאלה לגבי הליך זה, אנא פנו למשרדנו.
טלפון: 1-700-55-20-50, 074-7130720
בפקס: 09-9575339
באי מייל: siudexpress@gmail.com

סיעוד בשפה שלך
טורקית
פרסית
בוכרית
עובדים זרים לסיעוד - המדריך:
התקשרו לפרטים נוספים:
1-700-552050

מגוון זכויות הנכים תלוי באחוזי הנכות, יחד עם זאת רצוי כי כל אחד יוודא את זכויותיו כנכה.

דיור

בעל נכות שמוגדר כמי שאינו כשיר להשתכר עצמאית בשיעור של 74 אחוז ומעלה, יכול להיות זכאי לסיוע בדמי שכירות ואף ברכישת דירה מאחת החברות שהן: חלמיש, עמיגור, שיקמונה, חלד, פרזות ועמידר. כמוהם, גם מקבלי קצבות לסיוע בקבלת שירותים מיוחדים, השוהים בארץ עד שנתיים עשויים להיות זכאים לסיוע כספי מטעם המדינה כדי לרכוש או לשכור דירה, וזאת באמצעות הגשת בקשה לבנק למשכנתאות.

בנוסף לזכויות מול רשויות מקומיות המוקנות לאנשים שאינם סובלים מנכות, מקבלי קצבת נכות יכולים להיות זכאים להנחה בתשלום הארנונה, בקשת ההנחה מועברת לרשות המקומית, אך הנחה מאושרת על ידי הביטוח הלאומי המעבירה את תשובתה לרשות המקומית ומשם אל בית המבקש.

תחבורה ציבורית

אותם בעלי נתונים שמקבלים הבטחת הכנסה מהמדינה, בתחום התחבורה הציבורית יכולים להיות גם זכאים להנחה בעת עליה לכלי תחבורה ציבוריים. עם זאת ההנחה מוגבלת לקווים מסוימים ובעת קניית כרטיסיות לנסיעות מרובות ולא בתשלום חד פעמי. אין צורך בפניה לאיזשהו גורם על מנת לקבל את ההנחה, אלא היא מונפקת באופן אוטומאטי אחת לשנתיים. לקבל פרטים נוספים או בירורים במידה של אי קבלת ההנחה ניתן ליצור קשר בכתב אל הכתובת: אגף תחבורה ציבורית, רח' המלאכה 8, ת"ד 57109 תל אביב 61570.

זכויות רפואיות

זכויות רפואיות של נכים הינם בעצם כל מה שמגיע לנכים מכח חוקים שונים כתוצאה ממצבם הרפואי – החל מזכויות במוסד לביטוח לאומי, חברות ביטוח, אובדן כושר עבודה ועוד. מומלץ לפנות למומחה בתחום זה אשר ידאג למצות את כל מה שמגיע לכם מכח כל החוקים.

בריאות

פטורים והנחות נוספות ניתנים בתחומים נוספים, בקופות החולים בעלי נכות המקבלת קצבת נכות כללי פטורים מתשלום בעד ביקור אצל רופאים פנימיים, התחייבות בבית החולים וכן פטורים מתשלום למכונים או מרפאות חוץ. פטור זה מוענק באופן אוטומאטי מהמוסד לביטוח לאומי, לקבלת פרטים נוספים יש לפנות אל המוסד בטלפון: 6707744/775/824-02

נכים נהנים גם מזכויות נוספות בתחום הבריאות, מתוקף חוק זכויות החולה 1996

מיסים

בעלי נכות יכולים להיות זכאים לפטור מתשלום מס הכנסה, ההטבה ניתנת לבעלי שיעור נכות רפואית המגיעה ל90 אחוז לפחות, לשם בירור בנושא יש לעשות זאת בפקיד השומה של אזורכם. כמו כן, בעלי אחוזי נכות בעלי נתונים של 90 אחוז ומעלה של נכות משוקללת או 100 אחוז נכות רפואית יכולים להיות זכאים להנחה במס רכישה, גם במקרה הזה יש לפנות לפקיד משרד האוצר הקרוב למקום מגוריך על מנת לקבל עוד פרטים הרלוונטיים למקרה הספציפי שלך.

קרקע

בעל נכות עשוי להיות פטור מתשלום או לקבל הנחה בדמי הסכמה למנהל מקרקעי ישראל. לשם כך על בעל הנכות להיות בשיעור נכות רפואית של שמונים אחוז ומעלה. לפרטים נוספים בנושא יש לפנות למנהל מקרקעי ישראל הקרוב לביתך. כמו כן, מי שהוא בעל נכות כללית של 74 אחוז לפחות, או בעל נכות רפואית של 80 אחוז לפחות, כמו גם הורים לילד בעל נכות של מאה אחוז לפחות עשויים להיות זכאים לדמי התקנת טלפון, הנחה בפעימות המונה וגם בדמי השימוש. אם הנך אומר באחד מהקריטריונים האלו, פנה למשרד העבודה והרווחה למחלקת שיקום בכתובת: רח' יד חרוצים 10, ירושלים.

ביגוד, חימום, טלפון סלולרי

מענקים נוספים שמגיעים לבעלי נכות בישראל מתפרסים על פני אורח החיים, ביגוד והנעלה של נכה שתופס בלאי עם השנים מצריך חידוש, בעיקר נעליים שבשל מוגבלות הנכה הבלאי בהם נוצר במהירות רבה יותר , כך גם מקורות חימום שמגיע לבעלי נכות בימי החורף, היות וקר יותר למי שמוגבל פיזית ואינו מסוגל להתנועע באותה מידה של אדם בריא, הדבר תקף לצורך של נכים במזגן בביתם בארצנו החמה.

בנוסף לכך המוגבלות של בעלי נכות מונעת מהם ברבות הפעמים מלהיות עצמאיים במקרים כמו נפילה מכסא גלגלים, מקרי מצוקה בשל בעיות ריאה או לב, כל אלו מחייבים את בעל הנכות לשאת עימו מכשיר סלולארי צמוד, כל המענקים הללו ועוד אחרים נכנסים למסגרת "קיום אורח חיים סדיר".

נכים שנפגעו בפעולות איבה זכאים גם לזכויות נפגעי פעולות איבה על פי חוק התגמולים.

מידע נוסף ניתן למצוא באתר משרד הבריאות.

חשיבותו של הסיעוד

בנוסף ליתרונותיו הברורים מאליהם של ליווי קשישים ומוגברים על ידי מטפלת סיעודית, קיימים מחקרים רבים לפיהם קיימת הידרדרות מועטה יותר במצבם הפיזי והנפשי של אלו, כתוצאה מקבלת טיפול סיעודי מקצועי וכתוצאה מהחברה האנושית לה זוכה המטופל. יש להבין כי על אף שתפקידה של מטפלת סיעודית נחשב לטיפול פיזי, הוא משולב באופן טבעי בתמיכה פסיכולוגית מסוימת, שכן בלעדיה יתקשה המטופל להתרגל לנוכחות המטפלת ובו בזמן תתקשה מטפלת סיעודית לשמור על אפקטיביות בטיפול (חלק גדול מכך נובע במצבים בהם המטופל מתנגד תחילה לנוכחותה של מטפל זר).

טיפים לבחירת מטפלת סיעודית פרטית

ראיינו את המטפלת בפעמים הראשונות ושאלו אותה כל דבר שעשוי להיראות לכם קונקרטי: כמה ניסיון יש לה במקצוע ? האם יצא לה בעבר לעבוד עם אנשים בעלי מוגבלויות דומות ? האם היא עובדת כעת עם אנשים נוספים ? וכיו"ב. תשובות לשאלות אלו יסייעו לכם להתאים טוב יותר מטפלת סיעודית לצרכיכם האינדיבידואליים. שאילת המטפלת לגבי דרכי הטיפול הטובות ביותר תוכל גם להוכיח בפניכם את מקצועיותה וגם לסייע לכם לטפל בבן המשפחה במידה ותאלצו לעשות כך ביום מן הימים.