אלצהיימר
שרותי סיעוד מקצועיים - 1-700-552050
סיעוד אקספרס - 1-700-552050

הודעה חשובה לכלל לקוחותינו בדבר נוהל חדש להארכת ויזות עבודה לעובדים זרים בענף הסיעוד:

החל מחודש אוגוסט 2014, רשות האוכלוסין וההגירה שינתה את הליך הארכת ויזות לעובדים זרים בענף הסיעוד.
על פי הנוהל החדש הארכת אשרת עבודה (ויזה) מתבצע דרך הלשכות הפרטיות, כלומר דרך סיעוד אקספרס.
משמעות הדבר שאין צורך שהמעסיק/ה או המטפל/ת יגיעו לסניפי משרד הפנים כדי לחדש את הויזה.
הליך הארכות הויזות מצבצע דרך סיעוד אקספרס באמצעות דואר אלקטרוני.

איך זה עובד?
לשכתנו תשלח את הבקשות להארכת הויזות למרכז הארכות של רשות האוכלוסין באמצעות אי מייל, הם מאריכים את הויזות, שולחים את הויזות בצורת מדבקות בדואר רשום למשרדים שלנו, ואנחנו מטביעים את מדבקת הויזה המעודכנת בדרכון של המטפל/ת.

הליך זה לוקח לפחות 4 שבועות, לכן אנחנו מקדימים את הארכות הויזות כדי למנוע מהמטפל/ת שלכם להסתובב ללא ויזה בתוקף.

הליך של הוצאת ויזה זמנית לצורך נסיעה לחופשת מולדת (ריאנטרי ויזה), תמשיך להתבצע דרך הסניפים של משרד הפנים.

עם זאת, על פי הנוהל החדש, במקרה שבכוונת המטפל/ת לתכנן חופשת מולדת, חייב שיהיה לו/ה לפחות 3 חודשים ויזה בדרכון. במקרה שיש לו/לה פחות מזה, יהיה עליו/ה לבצע הליך של חידוש ויזה דרכנו לפחות חודש לפני מועד תכנון הנסיעה.
אנא הודיעו זאת למטפל/ת שלכם.
בכל שאלה לגבי הליך זה, אנא פנו למשרדנו.
טלפון: 1-700-55-20-50, 074-7130720
בפקס: 09-9575339
באי מייל: siudexpress@gmail.com

סיעוד בשפה שלך
טורקית
פרסית
בוכרית
עובדים זרים לסיעוד - המדריך:
התקשרו לפרטים נוספים:
1-700-552050

אלצהיימר

אלצהיימר הינה מחלה הנפוצה בקרב קשישים ומתאפיינת בירידה בתפקוד הקוגניטיבי ובתפקוד הפיזי. התמודדות עם חולה אלצהיימר בבית אינה קלה היות שהחולה אינו זוכר פעולות בסיסיות וזקוק להשגחה ולהנחיה. מחלת אלצהיימר אינה פוגעת רק בחולה עצמו, אלא במשפחה כולה. הלחץ האישי והנפשי הנובע מטיפול בחולה במחלת אלצהיימר הוא אדיר. בני המשפחה חשים לעיתים צער, אשמה, כעס, מבוכה ובדידות ועל כן חיוני לתכנן דרכים להתמודדות עם המחלה המתקדמת בעתיד.

אלצהיימר

מספר עצות לבני המשפחה המתמודדים בטיפול בחולה אלצהיימר בבית:

רחצה – לשמור על שיגרת חייו הקודמת של החולה בכל הנוגע לרחצה ולהציע לו סיוע בעדינות, היות שבדרך כלל אינם חשים עוד בצורך להתקלח או שוכחים להתקלח.

לבוש – החולים עשויים להופיע בציבור בלבוש בלתי הולם או לשכוח להחליף בגדים, על כן יש לפנות אליו בנושא בעדינות על מנת שלא יחוש נבוך. בנוסף, להניח לפני החולה את הבגדים על פי הסדר שבו יש ללבוש אותם ולעודדו להתלבש באופן עצמאי כל זמן שהדבר אפשרי.

נעליים – יש לדאוג לנעליים בעלות סוליות מונעות החלקה.

אכילה – לעיתים יש צורך להזכיר לחולה לאכול שכן אינו זוכר אם אכל ומתי. כמו כן עלולות להתעורר כמה בעיות פיסיות, כגון קשיים בלעיסה או בבליעה לכן על מנת למנוע חנק יש לחתוך את המזון לחתיכות קטנות ובשלבים מתקדמים של המחלה, להגיש את האוכל מרוסק.

אין להגיש אוכל חם מדי שכן החולה עלול שלא להבחין בחום או בקור ולקבל כוויה.

נהיגה – מאחר שכושר השיפוט של החולה אלצהיימר נפגם, ותגובותיו הופכות להיות איטיות יותר, הנהיגה הופכת להיות מסוכנת. יש לבקש מהחולה בעדינות לעבור לתחבורה ציבורית ובמידה והוא מסרב, יש להתייעץ או לפנות למשרד הרישוי.

קשיים בשינה – חולה אלצהיימר עלול לגלות חוסר מנוחה בלילה ולהפריע את מנוחת בני הבית וכך לגרום לכך שיהיו מותשים. על מנת למזער את הבעיה, יש למנוע מהחולה שינה במשך שעות היום, לדאוג שמהלך היום יהיה פעיל- הליכה או פעילות גופנית.

התנהגות ושאלות חוזרות ונשנות – היות שהחולה עלול לשכוח פעולה או שאלה מלפני רגע, הוא נוטה לחזור עליהן. על מנת להפחית משאלות ופעולות חוזרות כדאי להסיח את דעתו על ידי הצעת משהו חדש לראות, לשמוע או לעשות. כמו כן לרשום על דף תשובות לשאלות שאותן מרבה החולה לשאול. ומעל לכל להעניק לו הרבה חום וחיבוק אוהב, זאת בתנאי שהדבר מקובל עליו.

יחסי מין – מחלת אלצהיימר אינה פוגעת בדרך כלל בתפקוד המיני, אולם גישתו של החולה לנושא עלולה להשתנות. יש חולים שממשיכים לקיים יחסי מין כבעבר, יש כאלה שנראה כאילו איבדו עניין במין ויש חולים המגלים תביעות מיניות מוגברות, או מתנהגים בדרך מביכה. במקרים אלה מומלץ להתייעץ בנושא עם אנשי מקצוע בעלי הכשרה מתאימה.

שוטטות – חולה אלצהיימר עשוי לשוטט בתוך הבית או מחוצה לו ולעיתים ללכת לאיבוד. ראשית יש לוודא אינו יכול לצאת מהבית ללא השגחה ובכל מקרה שתמיד יהיה איתו תג מזהה. כאשר נמצא החולה לאחר שהלך לאיבוד, יש להימנע מהפגנת כעס ולדבר בטון שקט ורגוע.

אלימות ותוקפנות – לעתים עלול החולה להפוך רגזן ותוקפני. במקרה כזה אין להפגין חשש מפניו וצריך להישאר רגועים ולהסיט את תשומת לבו של החולה לפעילות מרגיעה כלשהי.

איך תסייעו לעצמכם כמטפלים

  • פנייה לקבלת עזרה מבני המשפחה
  • פנייה לקבלת ייעוץ מגורמים מקצועיים
  • שיתוף הסביבה בבעיות
  • מציאת זמן פנוי לעצמכם על מנת להתאוורר ולאגור כוחות
  • אל תאשימו את עצמכם ואת החולה במצב שנקלעתם אליו
  • לפרטים נוספים www.siudexpress.com

 

באותו קשר:

תוספי מזון בעולם הגריאטריה והפדיאטריה תוספי מזון בעולם הגריאטריה והפדיאטריה

תוספי מזון בעולם הגריאטריה והפדיאטריה פדיאטריה וגריאטריה הינם שני תחומים ברפואה אשר מתעסקות עם שני קצוות הגילאים. תחום תוספי המזון נכנס חזק מאוד בשנים האחרונות על עולם הילדים ואל עולם המבוגרים. אותם תוספי מזון עוזרים לנולד החדש או למזדקן הישן בתהליך יום יומי של התפתחות ובנייה אצל הנולדים החדשים ומנגד אמצעי הישרדות אצל המזדקנים הגריאטרים.

תקשורת עם עובדי סיעוד זרים – לטיפול יעיל ונעים יותר תקשורת עם עובדי סיעוד זרים – לטיפול יעיל ונעים יותר

תקשורת עם עובדי סיעוד זרים – לטיפול יעיל ונעים יותר החשיבות של תקשורת עם עובדי סיעוד זרים לקבלת טיפול יעיל, בטוח ונעים יותר – משמעותי לכל הצדדים! בישראל כיום, היקפים משמעותיים מאוד של הגורמים המטפלים בבני גיל הזהב אשר צריכים השגחה צמודה וסיוע בפעולות שוטפות – בעיקר כאשר הקשישים ממשיכים להתגורר בבית, אך לא רק

ביטוח סיעוד לאשה חולה ביטוח סיעוד לאשה חולה

ביטוח סיעוד לאשה חולה מאת חיים קליר זאב ז'בוטינסקי נהג לספר בגילוי לב, כי מכל הנופים שבעולם, אלה שהותירו עליו רושם עז במיוחד, אינם נופי ארצנו, אלא נופיה ההרריים של שוויץ. זו אולי הסיבה שתלמידו, מנחם בגין, הסכים לחתום בשנת 1981 על חוק חוזה הביטוח. אולי בשל הקרבה המיוחדת הקיימת בינו לבין חוק הביטוח השוויצרי

ספורט ופעילות בגיל השלישי – לזוז בהתאם לגיל וליכולת ספורט בגיל השלישי

ספורט ופעילות בגיל השלישי – אחד הדברים הבריאים ביותר שאתם יכולים לעשות אמנם רוב האנשים בגיל הזהב לא הולכים להשתתף בתחרויות מרתון, במשחקי כדורגל פעלתנים או באימון אירובי קופצני וקצבי – אך עצם העובדה שנמצאים בגיל השלישי לא אומרת שצריך להפסיק לזוז. להיפך, אחד הדברים הכי בריאים שניתן לעשות, בכל גיל אך בהחלט גם בגילאים

עובדים זרים לסיעוד עובדים זרים לסיעוד

עובדים זרים לסיעוד עובדים זרים השמת עובד זר בבית קשיש כרוכה בבירוקרטיה, הכרת המערכת הממסדית / סיעודית וכמובן כרוכה בבחירת העובד הזר הנכון כדי להתאימו לצרכי הלקוח. כמו כן יש להתאים את אופיו של האינדיבידואל למשפחה וכמובן לתת את האישור הסופי מהמשפחה עצמה. זכויות בסיסיות של העובד הזר כאשר עובד זר מגיע ונכנס לביתו הפרי