מחלת פרקינסון
שרותי סיעוד מקצועיים - 1-700-552050
סיעוד אקספרס - 1-700-552050

הודעה חשובה לכלל לקוחותינו בדבר נוהל חדש להארכת ויזות עבודה לעובדים זרים בענף הסיעוד:

החל מחודש אוגוסט 2014, רשות האוכלוסין וההגירה שינתה את הליך הארכת ויזות לעובדים זרים בענף הסיעוד.
על פי הנוהל החדש הארכת אשרת עבודה (ויזה) מתבצע דרך הלשכות הפרטיות, כלומר דרך סיעוד אקספרס.
משמעות הדבר שאין צורך שהמעסיק/ה או המטפל/ת יגיעו לסניפי משרד הפנים כדי לחדש את הויזה.
הליך הארכות הויזות מצבצע דרך סיעוד אקספרס באמצעות דואר אלקטרוני.

איך זה עובד?
לשכתנו תשלח את הבקשות להארכת הויזות למרכז הארכות של רשות האוכלוסין באמצעות אי מייל, הם מאריכים את הויזות, שולחים את הויזות בצורת מדבקות בדואר רשום למשרדים שלנו, ואנחנו מטביעים את מדבקת הויזה המעודכנת בדרכון של המטפל/ת.

הליך זה לוקח לפחות 4 שבועות, לכן אנחנו מקדימים את הארכות הויזות כדי למנוע מהמטפל/ת שלכם להסתובב ללא ויזה בתוקף.

הליך של הוצאת ויזה זמנית לצורך נסיעה לחופשת מולדת (ריאנטרי ויזה), תמשיך להתבצע דרך הסניפים של משרד הפנים.

עם זאת, על פי הנוהל החדש, במקרה שבכוונת המטפל/ת לתכנן חופשת מולדת, חייב שיהיה לו/ה לפחות 3 חודשים ויזה בדרכון. במקרה שיש לו/לה פחות מזה, יהיה עליו/ה לבצע הליך של חידוש ויזה דרכנו לפחות חודש לפני מועד תכנון הנסיעה.
אנא הודיעו זאת למטפל/ת שלכם.
בכל שאלה לגבי הליך זה, אנא פנו למשרדנו.
טלפון: 1-700-55-20-50, 074-7130720
בפקס: 09-9575339
באי מייל: siudexpress@gmail.com

סיעוד בשפה שלך
טורקית
פרסית
בוכרית
עובדים זרים לסיעוד - המדריך:
התקשרו לפרטים נוספים:
1-700-552050

מחלת פרקינסון (רטטת)

מחלת הפרקינסון היא מחלה אשר מנוונת את מערכת העצבים בעקבות חוסר של דופמין המתפקד כמוליך במערכת העצבים, הופעתה משויכת להפרעות תפקודיות המוח התיכון (גרעיני הבסיס במוח). כמרבית המחלות ה"מערביות" שכיחותה של מחלת פרקינסון נוטה לעלות עם הגיל, כאשר שכיח מאוד שלאנשים הלוקים המחלה יופיעו תסמינים של מחלת פרקינסון ראשונית לאחר גיל 40. על אף שלא ברור לחלוטין מהם גורמיה של מחלת פרקינסון, מחקרים רבים מצביעים על כך שגורמים גנטיים בהווים משקל משמעותי בסיכויו של אדם לחלות בה.

מהם תסמיניה השכיחים של מחלת פרקינסון?

מחלת פרקינסון מאופיינת במגוון רחב של תסמינים, שבאופן טבעי עלולים להשתנות בין אדם לאדם. עם זאת ניתן לראות שכיחות רבה יותר בתסמינים כדלקמן:

  •  האטה תנועתית
  • רעד בלתי רצוני (מכאן שמה העברי רטטת), שנובע ממתח או מעייפות. לרוב יגרם הרעד בזרועות, כפות הידיים, הרגליים, הלסתות, לשון, עפעפיים ולעיתים גם במצח. בכ-75% מהמקרים מחלת פרקינסון מתחילה ברעד של אחת מכפות הידיים.
  • הפרעות כלליות של שיווי משקל
  • נוקשות שרירים, כאבי שרירים ונטייה לפול קדימה – פעמים רבות הנוקשות השרירית ותסמיניה הנלווים מחליפים את הרעד האופייני כל כך למחלת פרקינסון.
  • בעיות דיבור ובעיקר דיבור חלש ומגומגם (לעיתים גם מונוטוניות)
  • פגיעה מוטורית שמקשה על ביצוע פעולות יומיומיות כמו כתיבה וכיו"ב
  • שיטיון (הידרדרות מנטאלית-קוגניטיבית) שמופיע בקרב חצי המלוקים בפרקינסון

 טיפול בפרקינסון

מחלת פרקינסון (רטטת)עם התקדמותה של הרפואה פותחו מספר תרופות כנגד מחלת פרקינסון, חלקן מתמקדות במניעת הידרדרות המחלה וחלקן להקלה על תסמיניה של המחלה ושיפור איכות חייהם של הלוקים בה. התרופות השונות מחולקות לשתי קבוצות עיקריות לפי תפקודיהן:

 

  1.  תרופות המעכבות את התפתחותה של מחלת פרקינסון. אלו מתאימות למאובחנים במחלה בשלביה המוקדמים.
  2. תרופות שמסייעות בהחלשת עוצמת התסמינים או מניעתם לחלוטין, כאשר תרופות אלו יכולות להינתן בכל שלביה של מחלת פרקינסון.

שני העקרונות לפיהם עובדות התרופות השונות הם החדרת דופמין לגוף באופן מלאכותי או לחלופין נטילת תרופות שמעודדות יצור טבעי של דופמין בגוף. חשוב לציין כי קיימות תרופות רבות ואלו המובאות לפניכם כאן, על אף היותן שכיחות, אינן היחידות.

 

באותו קשר:

חיתולים למבוגרים חיתולים למבוגרים

חיתולים למבוגרים מוצרי היגיינה לאוכלוסייה הבוגרת ובעיקרם חיתולים למבוגרים, באים למעשה לענות על בעיות בריחת שתן ו/או צואה, הנגרמות בעיקר עקב חוסר שליטה או שליטה מועטה בלבד בסוגרים. חיתולים למבוגרים נכללים בקבוצה רחבה של מוצרי היגיינה לקהל בוגר. ניתן להבחין במקרים רבים, בהם בעיות שליטה בסוגרים הן קלות בלבד, אך עקב מוגבלות תנועתית שמקשה על

כיצד מקבלים זכאות להעסיק עובדים זרים כיצד מקבלים זכאות להעסיק עובדים זרים

מאת: חנן קדמון / משפחה מטפלת המוסד ל ביטוח לאומי קבע את תנאי הזכאות להעסקת עובדים זרים. התנאי הראשון לקבלת היתר כזה הוא שהמבקש הגיע לגיל פרישה, אשר עולה בהדרגה אצל נשים עד ל-64 ואצל גברים עד 67 (תלוי בתאריך הלידה). במידה והמבקש הוא נכה המתקיים מקצבת שר"ם מהביטוח הלאומי, הגיל אינו מהווה תנאי. הפתרון

ביטוח סיעוד לאשה חולה ביטוח סיעוד לאשה חולה

ביטוח סיעוד לאשה חולה מאת חיים קליר זאב ז'בוטינסקי נהג לספר בגילוי לב, כי מכל הנופים שבעולם, אלה שהותירו עליו רושם עז במיוחד, אינם נופי ארצנו, אלא נופיה ההרריים של שוויץ. זו אולי הסיבה שתלמידו, מנחם בגין, הסכים לחתום בשנת 1981 על חוק חוזה הביטוח. אולי בשל הקרבה המיוחדת הקיימת בינו לבין חוק הביטוח השוויצרי

דיור מוגן לעומת סיעוד פרטי דיור מוגן לעומת סיעוד פרטי

דיור מוגן לעומת סיעוד פרטי כאשר מתעורר הצורך, ומגיע רגע האמת, צריך לבחור בין דיור מוגן לסיעוד פרטי. כל אחת מן האפשרויות מתאימה לסוג אחר של אנשים, בעלי צרכים שונים ומגוונים. למי מתאים סיעוד פרטי? סיעוד פרטי מתאים לאנשים הקשורים באופן חזק לביתם ולמקומם הבטוח. הסיעוד יתבצע על ידי עובד סיעודי, זר או לא. בנסיון

עובדים זרים לסיעוד עובדים זרים לסיעוד

עובדים זרים לסיעוד עובדים זרים השמת עובד זר בבית קשיש כרוכה בבירוקרטיה, הכרת המערכת הממסדית / סיעודית וכמובן כרוכה בבחירת העובד הזר הנכון כדי להתאימו לצרכי הלקוח. כמו כן יש להתאים את אופיו של האינדיבידואל למשפחה וכמובן לתת את האישור הסופי מהמשפחה עצמה. זכויות בסיסיות של העובד הזר כאשר עובד זר מגיע ונכנס לביתו הפרי