מחלת פרקינסון
שרותי סיעוד מקצועיים - 1-700-552050
סיעוד אקספרס - 1-700-552050

הודעה חשובה לכלל לקוחותינו בדבר נוהל חדש להארכת ויזות עבודה לעובדים זרים בענף הסיעוד:

החל מחודש אוגוסט 2014, רשות האוכלוסין וההגירה שינתה את הליך הארכת ויזות לעובדים זרים בענף הסיעוד.
על פי הנוהל החדש הארכת אשרת עבודה (ויזה) מתבצע דרך הלשכות הפרטיות, כלומר דרך סיעוד אקספרס.
משמעות הדבר שאין צורך שהמעסיק/ה או המטפל/ת יגיעו לסניפי משרד הפנים כדי לחדש את הויזה.
הליך הארכות הויזות מצבצע דרך סיעוד אקספרס באמצעות דואר אלקטרוני.

איך זה עובד?
לשכתנו תשלח את הבקשות להארכת הויזות למרכז הארכות של רשות האוכלוסין באמצעות אי מייל, הם מאריכים את הויזות, שולחים את הויזות בצורת מדבקות בדואר רשום למשרדים שלנו, ואנחנו מטביעים את מדבקת הויזה המעודכנת בדרכון של המטפל/ת.

הליך זה לוקח לפחות 4 שבועות, לכן אנחנו מקדימים את הארכות הויזות כדי למנוע מהמטפל/ת שלכם להסתובב ללא ויזה בתוקף.

הליך של הוצאת ויזה זמנית לצורך נסיעה לחופשת מולדת (ריאנטרי ויזה), תמשיך להתבצע דרך הסניפים של משרד הפנים.

עם זאת, על פי הנוהל החדש, במקרה שבכוונת המטפל/ת לתכנן חופשת מולדת, חייב שיהיה לו/ה לפחות 3 חודשים ויזה בדרכון. במקרה שיש לו/לה פחות מזה, יהיה עליו/ה לבצע הליך של חידוש ויזה דרכנו לפחות חודש לפני מועד תכנון הנסיעה.
אנא הודיעו זאת למטפל/ת שלכם.
בכל שאלה לגבי הליך זה, אנא פנו למשרדנו.
טלפון: 1-700-55-20-50, 074-7130720
בפקס: 09-9575339
באי מייל: siudexpress@gmail.com

סיעוד בשפה שלך
טורקית
פרסית
בוכרית
עובדים זרים לסיעוד - המדריך:
התקשרו לפרטים נוספים:
1-700-552050

מחלת פרקינסון (רטטת)

מחלת הפרקינסון היא מחלה אשר מנוונת את מערכת העצבים בעקבות חוסר של דופמין המתפקד כמוליך במערכת העצבים, הופעתה משויכת להפרעות תפקודיות המוח התיכון (גרעיני הבסיס במוח). כמרבית המחלות ה"מערביות" שכיחותה של מחלת פרקינסון נוטה לעלות עם הגיל, כאשר שכיח מאוד שלאנשים הלוקים המחלה יופיעו תסמינים של מחלת פרקינסון ראשונית לאחר גיל 40. על אף שלא ברור לחלוטין מהם גורמיה של מחלת פרקינסון, מחקרים רבים מצביעים על כך שגורמים גנטיים בהווים משקל משמעותי בסיכויו של אדם לחלות בה.

מהם תסמיניה השכיחים של מחלת פרקינסון?

מחלת פרקינסון מאופיינת במגוון רחב של תסמינים, שבאופן טבעי עלולים להשתנות בין אדם לאדם. עם זאת ניתן לראות שכיחות רבה יותר בתסמינים כדלקמן:

  •  האטה תנועתית
  • רעד בלתי רצוני (מכאן שמה העברי רטטת), שנובע ממתח או מעייפות. לרוב יגרם הרעד בזרועות, כפות הידיים, הרגליים, הלסתות, לשון, עפעפיים ולעיתים גם במצח. בכ-75% מהמקרים מחלת פרקינסון מתחילה ברעד של אחת מכפות הידיים.
  • הפרעות כלליות של שיווי משקל
  • נוקשות שרירים, כאבי שרירים ונטייה לפול קדימה – פעמים רבות הנוקשות השרירית ותסמיניה הנלווים מחליפים את הרעד האופייני כל כך למחלת פרקינסון.
  • בעיות דיבור ובעיקר דיבור חלש ומגומגם (לעיתים גם מונוטוניות)
  • פגיעה מוטורית שמקשה על ביצוע פעולות יומיומיות כמו כתיבה וכיו"ב
  • שיטיון (הידרדרות מנטאלית-קוגניטיבית) שמופיע בקרב חצי המלוקים בפרקינסון

 טיפול בפרקינסון

מחלת פרקינסון (רטטת)עם התקדמותה של הרפואה פותחו מספר תרופות כנגד מחלת פרקינסון, חלקן מתמקדות במניעת הידרדרות המחלה וחלקן להקלה על תסמיניה של המחלה ושיפור איכות חייהם של הלוקים בה. התרופות השונות מחולקות לשתי קבוצות עיקריות לפי תפקודיהן:

 

  1.  תרופות המעכבות את התפתחותה של מחלת פרקינסון. אלו מתאימות למאובחנים במחלה בשלביה המוקדמים.
  2. תרופות שמסייעות בהחלשת עוצמת התסמינים או מניעתם לחלוטין, כאשר תרופות אלו יכולות להינתן בכל שלביה של מחלת פרקינסון.

שני העקרונות לפיהם עובדות התרופות השונות הם החדרת דופמין לגוף באופן מלאכותי או לחלופין נטילת תרופות שמעודדות יצור טבעי של דופמין בגוף. חשוב לציין כי קיימות תרופות רבות ואלו המובאות לפניכם כאן, על אף היותן שכיחות, אינן היחידות.

 

באותו קשר:

לחצני מצוקה סיעודיים

לחצן מצוקה הוא כלי פשוט אך יעיל במיוחד עבור מטופלים סיעודיים, קשישים, חולים וכו'. לחצן המצוקה משמש לקריאת חירום מיידית ללא סירבולים מיותרים של ניסיון להגיע אל הטלפון ולחייג אל מוקד החירום. באמצעות מערכות מתקדמות, בלחיצה על לחצן מצוקה, מתקבלת במוקד החירום קריאה ובנוסף עולות למערכת הרשומות הרפואיות של אותו חולה, לטיפול אופטימלי ויעיל במיוחד.

סיעוד אקספרס – מי אנחנו

בפריסה ארצית לטיפול סיעודי בקשישים, חולים ומוגבלים הזקוקים להשגחה צמודה בביתם, בבית חולים או בדיור מוגן.
סיעוד אקספרס מספקת מגוון שירותים למטופלים סיעודיים המשפרים משמעותית את איכות

מטפלת פיליפינית

מטפלת פיליפינית בעקבות ניסיונותיה הרבים של ממשלת ישראל לגירוש העובדים הזרים, קמה תנועת מחאה ישראלית שקוראת לבטל את רוע הגזירה. מטפלת פיליפינית הפכה להיות מחזה מוכר באחוזים גבוהים מאוד בבתיהם של מטופלים סיעודיים. קשישים וחולים במחלות כרוניות קשות (פרקינסון, טרשת נפוצה, אלצהיימר וכיו"ב) נעזרים ותלויים לא פעם במטפלת פיליפינית ואיכות חייהם תיפגע באופן דרסטי במידה

תוספי מזון בעולם הגריאטריה והפדיאטריה תוספי מזון בעולם הגריאטריה והפדיאטריה

תוספי מזון בעולם הגריאטריה והפדיאטריה פדיאטריה וגריאטריה הינם שני תחומים ברפואה אשר מתעסקות עם שני קצוות הגילאים. תחום תוספי המזון נכנס חזק מאוד בשנים האחרונות על עולם הילדים ואל עולם המבוגרים. אותם תוספי מזון עוזרים לנולד החדש או למזדקן הישן בתהליך יום יומי של התפתחות ובנייה אצל הנולדים החדשים ומנגד אמצעי הישרדות אצל המזדקנים הגריאטרים.

ספורט ופעילות בגיל השלישי – לזוז בהתאם לגיל וליכולת ספורט בגיל השלישי

ספורט ופעילות בגיל השלישי – אחד הדברים הבריאים ביותר שאתם יכולים לעשות אמנם רוב האנשים בגיל הזהב לא הולכים להשתתף בתחרויות מרתון, במשחקי כדורגל פעלתנים או באימון אירובי קופצני וקצבי – אך עצם העובדה שנמצאים בגיל השלישי לא אומרת שצריך להפסיק לזוז. להיפך, אחד הדברים הכי בריאים שניתן לעשות, בכל גיל אך בהחלט גם בגילאים